-A minimális bérleti idő: 3 nap előszezonban Május 31-ig 7 nap főszezonban
-Külföldi bérlés esetén +10% bérleti dij!!!
- A bérelni kívánt lakókocsi lefoglalása legkorábban 30nappal a bérlési idő megkezdése előtt lehetséges.
- A foglaló a bérleti díj 30%-a, a díj hátralevő része és a kaució elvitelkor fizetendő.
- A fennmaradó bérleti díjat a lakókocsi elvitelekor (bérleti szerződés megkötésekor) kell fizetni. A kauciót a lakókocsi visszaérkezésekor fizetjük vissza.
- A lakókocsi átadásakor és visszavételekor a bérlővel közös állapotfelmérést végzünk, a lakókocsi állapotát az állapotlapon rögzítjük. A meglévő sérülésekről fotót készítünk.A két állapot közötti különbség esetén a bérlőt kártérítési kötelezettség terheli.
- Több hónapos bérlés esetén a bérleti díj külön megegyezés szerint.
- Amennyiben Bérbevevő nem teljesíti az általa vállalt időpontot, úgy minden megkezdett nap után 24.000.-+áfa forint pótdíjat köteles megfizetni a Bérbeadónak.
- Felek megállapodnak abban, hogy Bérbevevő a rendelkezésére bocsátott, fent megjelölt lakókocsit átvételkori állapotában szolgáltatja vissza Bérbeadónak.
- Kaució az amely Bérbeadónak az átadáskori állapottól való eltérés esetére nyújt biztosítékot. A használat során keletkezett sérülések, ill. hiányos felszereltség esetén a kaució elvész, a sérülés nagyságától függően.
-
Bérbeadó aláírásával igazolja, hogy a kauciót aláíráskor átvette.
- Ha megállapíthatóan a Bérbevevő gondatlanságából, hanyagságából eltulajdonítás, vagy komolyabb sérülés történik, Bérbevevő kötelezi magát a kár maradéktalan megtérítésére!
- A Bérbevevő nyilatkozza, hogy az általa bérelt lakókocsi saját használatra kölcsönzi és másnak tovább nem adja!
- Bérbeadó kötelezi magát, hogy a Bérbevevő személyi adatait csak hivatalos eljárás esetén adja ki harmadik személynek. (rendőrség, bíróság)
Az ÚTDIJ fizetése mindig a bérlőt terheli!
Bérléshez szükséges okmányok, feltételek:
Magánszemélyként történő bérlés esetén:
- A bérlő a 21. életévét betöltötte.
- A bérlő érvényes személyi igazolványa,útlevele
- jogosítványa érvényes kategóriával
- A bérlő lakcímkártyája.
- A bérlő lakcímére szóló 2 db, egy hónapnál nem régebbi közüzemi számla.
Cégként történő bérlés esetén:
- 30 napnál nem régebbi cégkivonat.
- Cégjegyzésre jogosult személy aláírási címpéldánya.
- Cégjegyzésre jogosult személy személyi igazolványa vagy útlevele, jogosítványa érvényes kategóriával és lakcímkártyája.
TOVÁBBI INFORMÁCIÓK:
- WC fertőtlenítés díja, kis dolognál bruttó 5.000 Ft
- WC tartalmának visszahozatalkori utólagos ürítése 10.000 Ft..
- A takarítási díj 5 000 Ft, amit előre szükséges fizetni, és amennyiben a lakókocsit az átadáskori állapotában hozza vissza, értelemszerűen a takarítási díj visszajár.
- 5 kg-os gázpalack használata esetén 2.500 Ft/palack töltési díjat számítunk fel.
- Lehetőség van lakókocsik telepítésére is külön díjazás ellenében (szállítási költség: 150 Ft/km).
Megnézni, előre megbeszélt időpontban! Minél előbb nézze meg és foglalja le,mert ha beindul a szezon már bemutatni is nehéz lesz.
VONTATÁS:Számos tévhit él a vezetők körében a vontatással kapcsolatban. Az egyik ilyen, hogy a B kategóriás jogosítvánnyal mit lehet húzni és mit nem. Az alapvető szabály egyértelmű, a gépjármű és a vontatmány össztömege nem haladhatja meg a 3,5 tonnát. Fontos, hogy a megengedett össztömeg számít, és nem a nettó súly, vagyis a forgalmi engedélyekből ezen adatokat kell összeadni, és ennek kell 3,5 tonnánál kisebbnek lenni. Ez érvényes akkor is, ha a személyautó vontatási képessége jóval nagyobb, ilyenkor a vezető B kategóriás jogosítványa lesz a korlátozó tényező. Sokan tévesen a tengelyek számához kötik a vontathatóságot, de jogszabály szerint csak a megengedett össztömeg számít, ha az 3,5 tonna alatt van, az utánfutó lehet akár kéttengelyes is. Ennél nagyobb szerelvénnyel csak E kategóriával kiegészített jogosítvánnyal lehet közlekedni, amit a B jogsihoz is meg lehet szerezni, nem szükséges a teherautós engedély.
Persze közlekedni sem egyszerű egy akár kétszer hosszabb szerelvénnyel. Egyrészt figyelembe kell venni, hogy az autó fordulása nagyobb helyet igényel, bár egy átlagos méretű utánfutó vagy lakókocsi szépen követi nyomvonalában is a vontató autót. Fontos, hogy kerülje a hirtelen irányváltásokat, fékezéseket, legfőképpen a kanyarban való fékezés lehet veszélyes a szerelvényre. Sávváltásoknál, előzéseknél fokozottabb körültekintéssel legyen, a megszokott távolságok tartása a vontatás esetén nem elegendő, előzésnél hagyjon hosszabb helyet maga mögött, mielőtt visszasorolna. Persze nagy száguldásra ne készüljön, hiszen a megengedett sebesség 80 km/óra, és ezt egy nagyobb terjedelmű, szélérzékeny lakókocsival például nem is érdemes felülmúlni, mert pillanatok alatt bajba kerülhet az autós.
MATRICA: Tudod, milyen matricát kell venni? Valószínűleg igen. De könnyen kerülhetsz bajba, ha például bérelsz egy kisbuszt vagy utánfutót kapcsolsz a kocsidra.
Könnyen előfordulhat, hogy inkább egy többszemélyes autóval indultok nyaralni, vagy a tetőcsomagtartóra építkezés helyett utánfutóra pakoljátok a cuccokat, bringákat, motorokat, jetskit stb. Ha B kategóriás, vagyis autóra szóló jogsid van, simán vezethetsz akár kilencfős kisbuszt is, és utánfutót is húzhatsz.
Ha viszont nem vagy rutinos kisbuszozó és/vagy utánfutózó, nagyon drága meglepetésekben lehet részed.
3,5 tonnás össztömegig D1-es matrica kell, nem? Nem egészen. A definíció így szól: 3,5 tonna megengedett össztömegű személygépkocsi 7 főig, és ezek vontatmánnyal is. Tehát egy B-s jogsival vezethető, de nyolc- vagy kilencszemélyes kisbusszal (Ford Transit, VW Transporter stb., stb.) hiába veszed meg a D1-es matricát, jönni fog a büntetés, ugyanis a kétszer drágább D2-est kellett volna venned.
Teljesen átlagos, körablakos kisbusz. Csak nem mindegy, hét- vagy nyolcszemélyes
Figyelted a vontatmányos részt is? A max. hétszemélyes kocsira, például egy Land Rover Discoveryre nyugodtan kapcsolhatsz utánfutót, elég egy darab D1-es matrica. De ha egy nyolc- vagy kilencszemélyes autóval vontatsz, akkor a D2-es mellé a vontatmánynak kell egy U jelű matrica is.
Hiába vagy bőven 3,5 tonnán belül az utánfutós kisbuszoddal, ha legalább nyolc ülés van benne, a tíznapos matricád 2975 Ft helyett (D1) 8925 Ft lesz (a D2 5950, az U 2975 Ft). Szóval csak óvatosan!
Még gyakoribb hibalehetőség utánfutózásnál a sebességhatár.
Ha rákötsz egy apró utánfutót a kocsidra, akkor legfeljebb annyival mehetsz autópályán, mint egy 40 tonnás kamionnal.
Mert hiába kicsi az autó és az utánfutó is, ezek együttese már járműszerelvény: autópályán 80 km/h, lakott területen kívül egyéb úton 70 km/h a sebességhatár (lakott területen ugyanúgy 50 km/h).
Két járműszerelvény, azonos sebességhatárok
Egy teljesen szabályosnak hitt 130-as tempó utánfutóval 60 ezer forintba fog kerülni.
Országonként változhatnak a szabályok (Ausztriában pl. utánfutózhatsz bátran, ingyen, de autópályán ott is csak 100-zal mehetsz a járműszerelvényeddel, Horvátországban személyautóra kötött utánfutóval is drágább az autópályadíj), de legalább már tudod, hogy utánfutózásnál vagy kisbuszozásnál mindenképp érdemes alaposan tájékozódni utazás előtt.